Wrażenia po festynie

Witajcie

Przed weekendem obiecałam Wam ,że pochwale się moimi wrażeniami z niedzielnego pikniku w Jaminach. Otóż piknik zorganizowany był przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Biebrza” . Jest to stowarzyszenie które zostało założone na terenie parafii Jaminy po to aby ratować przed zniszczeniem i zapomnieniem stare dziewiętnastowieczne kapliczki. Stowarzyszenie powstało 3 lata temu i od tamtej pory wspólnymi siłami ludzie , którym nie był obojętny los kapliczek odrestaurowali je i ocalili przed zapomnieniem spuściznę naszych przodków. Ja nieoficjalnie dołączyłam do nich ponad rok temu i staram się pomagać na tyle na ile mogę. Ostatnio zostałam nawet wkręcona do prowadzenia strony Stowarzyszenia na facebooku . Jeśli macie ochotę tam zajrzeć to zapraszam. Moja pomoc Stowarzyszeniu wiąże się przede wszystkim na robieniu upominków sponsorom lub ofiarowaniu moich tworków na stoisko Stowarzyszenia , oraz pomoc w wymyślaniu zabaw i konkursów dla dzieci , od czasu do czasu piszę też jakieś krótkie notki do lokalnej gazety. Niby niewiele , ale mnie daje to ogromną satysfakcję .Po raz pierwszy natomiast już oficjalnie wspólnie ze Stowarzyszeniem wystąpiłam w niedzielę. Chciałabym najpierw pokazać Wam moje kukułcze jaja , które zrobiłam na festyn , wymyśliłam bowiem zabawę w zagadki , dzieciaki po odgadnięciu wybierały sobie nagrodę , coś z rękodzieła lub słodkości . Takich jajeczek zrobiłam 42 , nie pokazuję wszystkich ponieważ niektóre z nich są bardzo podobne .Tak sobie właśnie pomyślałam, że być może nadają się na motyle wyzwanie u Danusi. Danusiu droga nie bój się nie musisz zabierać wszystkich motyli do siebie wybierz po prostu tego który ci się podoba najbardziej. A chcę Wam jeszcze powiedzieć że w środku każdego jajka jest zagadka i karteczki do zapisania np. numeru tel. a z tyłu magnes żeby przyczepić np. na lodówkę.Jaja były umieszczone w specjalnie na tą okazję zrobionym gnieździe. Teraz pokaże jeszcze kilka fotek z festynu  a kartki i domki które robiłam na podziękowania gościom pokażę Wam następnym razem.

Moje aniołki ktore przeznaczyłam na stoisko stowarzyszenia , zrobiłam 30 szt one również z tyłu mają magnes :)

DSCN3996Taką piękną tablicę miałam nad swoim stoiskiem z kukułczymi jajkami , niestety nie zdążyłam się jeszcze dowiedzieć czyje to dzieło , ale bardzo mi się podoba Posłuchajcie jak świetnie śpiewa ten młody człowiek. To Tomek Suchwałko z zespołu TYTANIK , wiele osób słuchających go na festynie przewiduje ,że o Tomku jeszcze nie raz usłyszymy . :)


Macie już dość . Przepraszam dawno nie było u mnie takiego tasiemca. Pozdrawiam Was wakacyjnie z Biebrzmilskiej Krainy

10 Komentarze

  1. Uwielbiam wszelkiej maści festyny- można też poznać na nich wspaniałe osoby i ich dzieła, ale nie tylko. Festyn, uważam, to święto dla zmysłów ;) Pozdrawiam cieplutko :) <3

  2. Jajeczka śliczne ucieszyły pewnie wszystkich impreza też wygląda że się udała więc nic dodać nic ująć super :-)

  3. Cudowna impreza,wspaniali ludzie,udana zabawa ,no i Ty wspaniała.
    Tyle dobrego robisz,a dobro zawsze powraca,pamiętaj o tym kochana .
    Piękne jajeczka,wszystkie bez wyjątków ,porywam dwie foteczki,choć w pamięci pozostanie każde z nich .
    Dziękuję kochana za udział w sierpniowych kolorkach i pozdrawiam nadal wakacyjnie ,ściskam mocno

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.